Blog

Jak zbudowane są agregaty hydrauliczne?

Agregat hydrauliczny to urządzenie zamieniające energię mechaniczną silnika napędowego w energię hydrauliczną generowaną przez pompę, czyli strumień cieczy hydraulicznej o określonej wydajności i ciśnieniu. Źródłem energii mechanicznej może być najczęściej silnik elektryczny, spalinowy lub pneumatyczny.

Czytaj dalej

Jaki wybrać zawór bezpieczeństwa?

Zawory bezpieczeństwa stosowane w hydraulice siłowej nie pozwalają regulować przepływ płynów. Ich rola polega na zabezpieczeniu zbiorników ciśnieniowych przed nadmiernym wzrostem ciśnienia i działają jedynie w sytuacji awaryjnej. Stosowane w hydraulice zawory mają z reguły budowę grzybkową z regulacją ciśnienia otwarcia poprzez napinanie sprężyny lub działanie ciężaru na dźwigni. Dobrze dopasowane mogą działać bezawaryjnie przez wiele lat.

Czytaj dalej

Jak działają szybkozłącza suchoodcinające?

Wykonanie sprawnie działającej instalacji wymaga zastosowania rozwiązań trwałych i sprawdzonych, które zapewnią bezawaryjnie działanie instalacji przez długi czas. Jednym z często wykorzystywanych komponentów są szybkozłącza hydrauliczne suchodocinające, umożliwiająca idealne połączenie i rozłączenie przewodów elastycznych.

Czytaj dalej

Jak działa filtr ssawny do układów hydraulicznych?

W układach hydraulicznych typu pompa, siłownik celem zapewnienia długiej żywotności układu i poprawności ich pracy stosowane są różnego rodzaju filtry hydrauliczne. Jakie są rodzaje filtrów i jakie znaczenie w ich budowie ma filtr ssawny?

Czytaj dalej

Jak sprawdzić czy pompa hydrauliczna wymaga regeneracji?

Pompy hydrauliczne są stosowane w maszynach budowlanych i rolniczych. Jeden z symptomów nieprawidłowego działania silnika to jego utrata siły, w takich przypadkach niezwłocznie trzeba zwiększyć obroty silnika. Jak sprawdzić, czy pompa hydrauliczna wymaga regeneracji?

Czytaj dalej

Na czym polega regeneracja siłowników hydraulicznych?

Siłowniki hydrauliczne to ważny element napędów wielu maszyn stosowanych na co dzień w rolnictwie, przemyśle czy budownictwie. Obniżając koszty ich eksploatacji w przypadku problemów z tą akurat częścią, warto rozważyć regenerację siłownika. Jest to alternatywa dla jego wymiany, która pozwala przedłużyć czas ich użytkowania, jeśli usterka jest nieduża i nie wymaga całkowitej wymiany części.

Czytaj dalej