Siłowniki hydrauliczne - Hydromet Śląsk

Siłowniki hydrauliczne – wysoka sprawność i wytrzymałość

Hydromet oferuje siłowniki hydrauliczne do zastosowań w urządzeniach z napędem hydraulicznym, dopasowane do potrzeb i wymagań jakościowych. Dostarczamy siłowniki o wybranej średnicy tłoka i zakresie skoku zależnie od przewidywanego rodzaju pracy. Mogą one mieć tłoczyska wykonane ze stali o parametrach zapewniających wymaganą wytrzymałość. Może to również być stal zwykła, nierdzewna czy utwardzana wybranymi metodami. Używanie stopu o podniesionej wytrzymałości pozwala na pracę z dużymi obciążeniami, np. w przemyśle wydobywczym. Jest on też niezastąpiony w zastosowaniach związanych z przemieszczaniem lub przenoszeniem obiektów o dużej masie, np. w dźwigach czy koparkach. Czynnikiem roboczym używanym w siłownikach z Bytomia w woj. śląskim mogą być olej mineralny, wybrane emulsje wodno-olejowe, woda czy płyny będące roztworami glikolu. W związku z dostępnością różnych czynników roboczych siłowniki hydrauliczne mogą być dostosowane do pracy w szczególnych warunkach, m.in. w obszarach o różnym stopniu zagrożenia wybuchem czy w zastosowaniach wiążących się z kontaktem z produktami spożywczymi. W razie konieczności pracy w szczególnych warunkach obszary, w których potencjalnie mogą pojawić się wycieki, np. na styku dławic i tłoczysk czy same tłoki są dodatkowo uszczelniane. Zapewnia to ich bezpieczną eksploatację także w wyższych temperaturach. Siłowniki mogą być dopasowane do wielu rodzajów mocowań: łożyskowanych, z tulejami, z kołnierzami czy obejmami. Doświadczenie firmy Hydromet gwarantuje wybór siłowników hydraulicznych o parametrach zoptymalizowanych pod kątem warunków pracy, obciążenia oraz sprawności działania.

CYLINDRY HYDRAULICZNE

Siłowniki hydrauliczne są najpowszechniej stosowanymi elementami układów hydraulicznych. Za sprawą zmiany energii hydraulicznej w energię mechaniczną w postaci ruchu posuwisto-zwrotnego lub obrotowo-zwrotnego służą precyzyjnemu i płynnemu przekazywaniu napędu różnym częściom maszyn i urządzeń. Ze względu na swoją konstrukcję – cylindryczną uszczelnioną obudowę, w której wskutek przepływu cieczy porusza się tłok wraz z tłoczyskiem – bywają nazywane również cylindrami hydraulicznymi. Nasza firma z Bytomia, działająca na terenie województwa śląskiego oferuje cylindry hydrauliczne w wersji działania jednostronnego oraz dwustronnego.

Dzięki temu jesteśmy w stanie Państwu zaoferować usługi na najwyższym poziomie. To, co wyróżnia nas, to przede wszystkim kompleksowe oraz elastyczne podejście. Dzięki temu jesteśmy w stanie zrealizować nawet te najbardziej wymagające zlecenia. Jeśli potrzebują Państwo siłowniki hydrauliczne, to nasza firma mająca swoją siedzibę na terenie Śląska z pewnością będzie dobrym wyborem. Zapewniamy nie tylko rzetelne wykonanie każdego zlecenia, ale również i terminowość.

Cylindry hydrauliczne