Siłowniki hydrauliczne - Hydromet Śląsk

Siłowniki hydrauliczne – wysoka sprawność i wytrzymałość

Hydromet oferuje siłowniki hydrauliczne do zastosowań w urządzeniach z napędem hydraulicznym, dopasowane do potrzeb i wymagań jakościowych. Dostarczamy siłowniki o wybranej średnicy tłoka i zakresie skoku zależnie od przewidywanego rodzaju pracy. Mogą one mieć tłoczyska wykonane ze stali o parametrach zapewniających wymaganą wytrzymałość. Może to również być stal zwykła, nierdzewna czy utwardzana wybranymi metodami. Używanie stopu o podniesionej wytrzymałości pozwala na pracę z dużymi obciążeniami, np. w przemyśle wydobywczym. Jest on też niezastąpiony w zastosowaniach związanych z przemieszczaniem lub przenoszeniem obiektów o dużej masie, np. w dźwigach czy koparkach. Czynnikiem roboczym używanym w siłownikach z Bytomia w woj. śląskim mogą być olej mineralny, wybrane emulsje wodno-olejowe, woda czy płyny będące roztworami glikolu. W związku z dostępnością różnych czynników roboczych siłowniki hydrauliczne są dostosowane do pracy w szczególnych warunkach, m.in. w obszarach o różnym stopniu zagrożenia wybuchem czy w zastosowaniach wiążących się z kontaktem z produktami spożywczymi. W razie konieczności pracy w szczególnych warunkach obszary, w których potencjalnie mogą pojawić się wycieki, np. na styku dławic i tłoczysk, czy same tłoki są dodatkowo uszczelniane. Zapewnia to ich bezpieczną eksploatację także w wyższych temperaturach. Siłowniki mogą być dopasowane do wielu rodzajów mocowań: łożyskowanych, z tulejami, z kołnierzami czy obejmami. Doświadczenie firmy Hydromet gwarantuje wybór siłowników hydraulicznych o parametrach zoptymalizowanych pod kątem warunków pracy, obciążenia oraz sprawności działania.

CYLINDRY HYDRAULICZNE

Siłowniki hydrauliczne są najpowszechniej stosowanymi elementami układów hydraulicznych. Za sprawą zmiany energii hydraulicznej w energię mechaniczną w postaci ruchu posuwisto-zwrotnego lub obrotowo-zwrotnego służą precyzyjnemu i płynnemu przekazywaniu napędu różnym częściom maszyn i urządzeń. Ze względu na swoją konstrukcję – cylindryczną uszczelnioną obudowę, w której wskutek przepływu cieczy porusza się tłok wraz z tłoczyskiem – bywają nazywane również cylindrami hydraulicznymi. Nasza firma z Bytomia, działająca na terenie województwa śląskiego, oferuje cylindry hydrauliczne w wersji działania jednostronnego oraz dwustronnego.

Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoferować usługi na najwyższym poziomie. To, co nas wyróżnia, to przede wszystkim kompleksowe oraz elastyczne podejście. Dzięki temu możemy zrealizować nawet te najbardziej wymagające zlecenia. Jeśli potrzebujesz siłowników hydraulicznych, to nasza firma mająca swoją siedzibę na terenie Śląska z pewnością będzie dobrym wyborem. Zapewniamy nie tylko rzetelne wykonanie każdego zlecenia, ale również terminowość.

Cylindry hydrauliczne

Elementy wysokiej jakości

Cylindry hydrauliczne tworzone przez naszą firmę cechują się wysoką jakością wykonania. Dbamy o to, by były one zgodne z projektem i pozwalały na zastosowanie w konstrukcji konkretnej maszyny. Dostosowujemy metody naszej pracy do oczekiwanego efektu. Tworzymy bowiem siłowniki niezbędne zarówno w przypadku maszyn przemysłowych, jak i urządzeń rolniczych czy tych wykorzystywanych m.in. podczas różnego rodzaju prac budowlanych. Siłowniki muszą więc spełniać określone parametry. Mowa tu np. o wytrzymałości na konkretne obciążenie czy zdolność bezproblemowego działania w niskiej lub bardzo wysokiej temperaturze. Z tego powodu do tworzenia dostępnych siłowników wykorzystujemy różne warianty stali, w zależności od potrzeb danego klienta.

Nasz park maszynowy jest tak rozbudowany, by zapewniać możliwość stworzenia nawet najbardziej skomplikowanych siłowników. Wykonujemy projekty lub korzystamy z gotowych, przedstawionych przez klienta. Dzięki temu takie elementy mogą być w pełni dopasowane do potrzeb danej maszyny. Nasza oferta jest naprawdę szeroka. Projektujemy i wykonujemy całe układy, a także takie elementy, jak pompy, zawory czy zasilacze. Dzięki temu docieramy do przedsiębiorstw z różnych branż, nawet tych bardzo dużych, które wymagają stworzenia wielu części do posiadanych maszyn. Zapraszamy do współpracy z naszą firmą!