Zasilacze hydrauliczne

Zasilacze hydrauliczne – konstrukcje indywidualnie dopasowane

Firma Hydromet jest cenionym dostawcą zasilaczy hydraulicznych w Bytomiu i na terenie całego śląska, które mogą być wykorzystywane do sterowania i/lub napędzania silników hydraulicznych czy też innych elementów w urządzeniach różnego rodzaju. Oferowane przez nas konstrukcje mogą zawierać zbiorniki cieczy roboczej o różnej pojemności, pompę dowolnego typu dopasowaną do planowanego zastosowania zasilacza oraz wydajny silnik elektryczny o mocy dostosowanej do wymagań zamontowanej pompy. Projektujemy i wykonujemy zasilacze hydrauliczne w wersjach stacjonarnych oraz przenośnych, które charakteryzują się zmniejszonymi wymiarami i zwartą budową. Przeznaczone są do pracy z różnymi silnikami czy też siłownikami hydraulicznymi. W zależności od specyficznych potrzeb zamawiającego dostarczamy zasilacz wykorzystujący ciecz roboczą o dowolnej charakterystyce. Układ może pracować zarówno z olejem mineralnym, jak i cieczą niepalną każdej klasy wg normy PN-EN ISO 6743-4:2003, m.in. na bazie glikolu (HCF) czy różnego rodzaju emulsji wodno-olejowych (HFB). Jest to nieodzowne np. w przypadku urządzeń dla przemysłu spożywczego czy maszyn pracujących w warunkach narażenia na kontakt z iskrzeniem lub otwartym ogniem. Budowane przez nas zasilacze hydrauliczne mogą być przystosowane do eksploatacji w każdych, także najtrudniejszych warunkach.

Zasilacze hydrauliczne do pracy ciągłej i krótkotrwałej

Projektowane przez Hydromet zasilacze hydrauliczne mogą być dostosowane do pracy z silnikami i innymi urządzeniami wymagającymi rozmaitych parametrów. Opracowujemy konstrukcje przygotowane do różnej prędkości pracy wspomnianych elementów, oczekiwanej siły, momentu obrotowego czy wytwarzanego ciśnienia. Umożliwiamy podłączanie wyspecjalizowanej aparatury kontrolno-pomiarowej współpracującej z systemami informatycznymi i automatyzacyjnymi. Oferujemy montaż dowolnego osprzętu zgodnie z zapotrzebowaniem klienta: rozdzielacze ze sterowaniem ręcznym, elektrycznym czy hydraulicznym; zawory lub płyty przyłączeniowe każdego typu. Mogą być one wykorzystywane do pracy krótkotrwałej lub ciągłej. Na życzenie klienta istnieje możliwość zastosowania systemów chłodzenia oleju w wersji powietrznej lub wodnej, a także nagrzewnic w razie konieczności pracy w niskich temperaturach. Zasilacze hydrauliczne firmy Hydromet odznaczają się znakomitą jakością oraz trwałością i mogą być w pełni dostosowane do wymagań zamawiającego.

Zasilacze hydrauliczne – urządzenia niezbędne w każdej branży

Zasilacze hydrauliczne są obecne w niemal każdej dziedzinie, w której wykorzystuje się urządzenia mechaniczne, służące do sterowania elementami różnych maszyn, precyzyjnego ich przemieszczania czy napędzania. Są szeroko obecne w rolnictwie – począwszy od uchylnych przyczep, przez cały osprzęt dla ciągników rolniczych, aż po sterowanie suszarniami zboża. Wielu użytkowników posiłkuje się nimi także w transporcie samochodowym, m.in. do unoszenia skrzyń wywrotek, obsługi dźwigów HDS czy wysuwanych podpór w maszynach na podwoziach samojezdnych. Bardzo często są wykorzystywane w przemyśle hutniczym i wydobywczym – do napędzania maszyn i ich osprzętu, w sterowaniu przenośnikami taśmowymi, platformami czy windami. Z zasilaczy hydraulicznych korzystają także lotnictwo, przemysł okrętowy, astronautyka i przemysł zbrojeniowy. Można bez żadnej przesady uznać, że są one jednymi z najszerzej używanych podzespołów technicznych.

Zasilacze hydrauliczne wysokiej jakości

Aby dostępne zasilacze hydrauliczne cechowały się odpowiednimi parametrami, konieczne okazuje się ich zaprojektowanie we właściwy sposób. Zajmujemy się zarówno wykonywaniem, jak i planowaniem sposobu stworzenia każdego elementu. Dysponujemy profesjonalnym parkiem maszynowym, który pozwala na przeprowadzanie zleconych czynności sprawnie i z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Dzięki temu gotowe zasilacze hydrauliczne są dostępne w krótkim czasie, spełniając oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Do tworzenia napędów hydraulicznych wykorzystujemy wysokiej jakości surowce. Takie elementy muszą być bowiem odpowiednio wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne i działanie w konkretnych, często niesprzyjających warunkach, np. przy wysokiej temperaturze. Zajmujemy się zarówno wykonywaniem zasilaczy na podstawie przedstawionych wymagań, jak i projektowaniem ich samodzielnie. Z tego powodu nasze części wchodzą w skład maszyn wykorzystywanych w tak wielu gałęziach przemysłu. Oferujemy również siłowniki hydrauliczne wysokiej jakości, tworzone z zastosowaniem nowoczesnych technik.

Nasza oferta dociera zarówno do rolników, jak i właścicieli firm zajmujących się produkcją różnych towarów. Hydraulika jest bowiem wykorzystywana w wielu branżach, pozwalając na zapewnienie sprawnego funkcjonowania maszyn przemysłowych, rolniczych i nie tylko. Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą naszej firmy.